LKS Pustków

01.08.2003

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Klub LKS Pustków został utworzony w 2003r, pierwszym prezesem nowej drużyny został jest Wiesław Plezia. Obecnym prezesem jest Krzysztof Plezia, pełniący swoje obowiązki od roku 2018.

Drużyna podlega pod Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, podokręg Dębica.

Historia:

W pierwszym roku swojego istnienia, drużyna składająca się z 40 zawodników uzyskała awans do klasy rozgrywkowej B zajmując w niej wysokie 3 miejsce. Trzeci sezon na tym poziomie rozgrywek przynosi kolejny awans zespołu do klasy A, w sezonie 2006/2007. Awans  do wyższej klasy rozgrywkowej z uzyskano drugiego miejsca. Od sezonu 2007/2008 drużyna LKS Pustków nieprzerwanie występuje w dębickiej A klasie i w każdym sezonie jest pretendentem do awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy. Po kilkunastu latach pracy sezon 2019/2020 był ostatnim dla wieloletniego trenera zespołu - Mariana Słąby. Obecna kadra składa się z 30 zawodników, zaś rolę pierwszego trenera pełni Kamil Nowak.