Kodeks Piłkarza

KODEKS PIŁKARZA

1. Każdy trening ma ustaloną konkretną godzinę rozpoczęcia. Zawodnicy na 10 minut przed treningiem powinni być w szatni.

2. W sytuacji gdy ktoś nie pojawia się na treningu/meczu lub spóźnia się, powinien poinformować o tym Trenera osobiście lub telefonicznie przed treningiem....i nie przez kolegę.

3. Zawodnik powinien być przygotowany na każdy trening i mecz. Powinien posiadać odpowiedni strój, zależny od pogody (ortalion, buty, ochraniacze, czapkę i ręcznik oraz ubranie na zmianę).

4. W czasie przejścia z szatni na boisko pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa np.( piłkę trzymamy w ręce, nie odbijamy o podłoże).

5. W każdym ćwiczeniu, w którym występują realne pojedynki zawodników na treningu zawodnicy powinni posiadać ochraniacze.

6. Każdy z zawodników powinien systematycznie odwiedzać stronę internetową naszego klubu. Powodem jest fakt, że pojawiać się będą ważne informację odnośnie treningów, meczy i Waszego przygotowania do sezonu. Zawodnicy nie posiadający dostępu do internetu powinni utrzymywać stały kontakt z lepiej poinformowanymi kolegami.

7. Po treningu/meczu zawodnicy powinni posiadać ręcznik i czapkę. Zawsze bierzemy prysznic, jeżeli jest to możliwe.

8. Na każdy mecz zawodnicy ubrani są w dresy i posiadają legitymację, buty piłkarskie, ochraniacze, ręcznik i ortalion w razie niepogody.

9. Pamiętamy, że wynik nie jest dla Nas najważniejszy. Naszym celem jest skupienie się na odpowiednim zachowaniu na boisku i w życiu codziennym. Wierzymy, że dobra gra, kulturalne zachowanie, szacunek dla siebie i przeciwnika przyniosą efekty.

10.Jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy lub pomysły, zawodnicy przekazują je Trenerowi.

11.Trener jest dostępny w każdej chwili dnia dla zawodników i rodziców.

12.Zawodnicy nie rozmawiają w sytuacji gdy mówi Trener. I pamiętamy jest czas na zabawę, jest czas na sumienny trening.

13.Zawodnik w 100% angażuję się podczas treningu i spotkania ligowego. W momencie gdy zawodnik otrzymuję drugie ostrzeżenie od Trenera następuję kara w postaci wykluczenia z treningu lub truchtu do końca treningu wokół boiska.

14.Zawodnicy powinni przestrzegać zasady, że w aktualnym czasie nauka w szkole jest równie ważna jak trening piłkarski.

15.Wszyscy jesteśmy jedną drużyną, jeden za wszystkich i wszyscy za jednego. Dotyczy to zwycięstwa, porażki, ale także kar wprowadzanych przez Trenera.

16.W każdej sytuacji, w drużynie panuję szacunek dla siebie, rywala, sędziego i kibiców

Pamiętaj jesteś tak dobry jak ostatni mecz który zagrałeś,ale żeby tak było, to muszę w kolejnych dniach podczas treningów udowadniać, że to miejsce w składzie mi się należy.

MINI KODEKS PIŁKARZA

Przygotowanie do treningu

· Punktualność – Nigdy nie spóźniaj się na trening

· Miej zawsze czysty sprzęt sportowy