Turniej o Puchar Wójta Gminy Czarna

Podczas ferii zimowych 2016 LKS Kamieniarz Golemki na czele z Prezesem Czesławem Lada zorganizował dwa Turnieje Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Czarna rocznika 2002 i 2004.

W pierwszym turnieju, który odbył się dnia 20.02.2016 r. w zawodach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2002 ( regulamin dopuszczał 1 zawodnika z rocznika 2001 oraz dziewczyny z rocznika 1999). Do    rywalizacji o Puchar zgłosiło się sześć drużyn: Chemik Pustków, LKS Czarnovia Czarna, LKS Łęki Górne, LKS Paszczyniak Paszczyna, LKS Kamieniarz Golemki-2002, LKS Kamieniarz Golemki (2004 - 2006). Mecze  rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, dzięki któremu zawodnicy mogli w pełni wykazać swoje umiejętności i spróbować swoich sił w rywalizacji z każdą z drużyn biorącą udział w turnieju.
 Po rozegraniu wszystkich piętnastu meczy miejsca zajęli kolejno:
I miejsce LKS Czarnovia Czarna w składzie: J. Wantuch, K. Żmuda, M. Krawczyk,
  K. Kusek, J. Petela, K. Borek, Sz. Toczyński
II miejsce LKS Kamieniarz Golemki (2002)w składzie: K. Para, Ł, Para, H. Oleksy,
  P. Pyrkowski, R. Drożdż, K. Poproch, B. Żytnik, E. Kramarz, K. Petela
III miejsce Chemik Pustków w składzie: M. Pietrucha, B. Nowak, P. Gołębiowski,
  P. Cukla, P. Zieliński, D. Gwiżdż, Ł. Stefański, J. Stefański
IV miejsce LKS Kamieniarz Golemki II (składająca się w większości z zawodników z rocznika 2004 – 2006) K. Dybaś, J. Kolak, O. Kutrzuba, G. Brygoła, M. Wypiór, K. Oleksy,
  D. Dykas, D. Lipiór, D. Bednarz, J. Kizior, J. Kasprzk, J. Janus
V miejsce LKS Paszczyniak Paszczyna w składzie: H. Hamala, J. Głodek, M. Pachoł,
  K. Kurcz, M. Pryga, J. Licmoń, K. Cieślik,
VI miejsce LKS Łęki Górne w składzie: F. Bączyk, M. Kozioł, A. Knap, Sz. Kozioł,
  P. Czuba, D. Knap

Statuetkę Najlepszego Zawodnika Turnieju zdobył wspaniale grający Szymon Toczyński (Czarnovia Czarna). Najlepszym strzelcem okazał się Kamil Borek(Czarnovia Czarna), który strzelił w całych turnieju 9 bramek, o dwie więcej niż drugi w turnieju Kamil Para. Wybrano również najlepszego bramkarza, którym został Rafał Drożdż (Kamieniarz Golemki).

KAMIENIARZ  PASZCZYNIAK   CHEMIK PUSTKÓW   ŁĘKI GÓRNE

CZAR

NOVIA

KAMIE

NIARZ              II

PUNKTY BRAMKI MIEJSCE
KAMIENIARZ - 7:0 3:0 3:0 0:2 3:1 12 16:3 II
PASZCZYNIAK 0:7 - 0:1 2:0 0:1 1:3 3 3:12 V
CHEMIK PUSTKÓW 0:3 1:0 - 3:1 0:8 4;2 9 8:14 III
ŁĘKI GÓRNE 0;3 0:2 1:3 - 0:8 0:1 0 1;17 VI
CZARNOVIA 2:0 1:0 8:0 8:0 - 6:2 15 25:2 I
KAMIENIARZ II 1:3 3:1 2:4 1:0 2:6 - 6 9:14 IV

Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia z takich imprez i w kolejnych latach będzie to nadal praktykowane.Dziękujemy również wszystkim osobom, które włożyły trud i zaangażowanie w przygotowanie tej wspaniałej inicjatywy.
i medalów dla zwycięzców oraz nagród indywidualnych, Prezesowi Wiesławowi Lada, który wszystkim drużynom wręczył drobne upominki. Szczególne podziękowania należą się również Radnemu Czesławowi Lada za pomoc przy organizacji tej Imprezy Sportowej, który od początku do końca czuwał nad organizacją i przebiegiem turnieju.
Składamy serdeczne podziękowania na ręce Wójta Józefa Chudego, fundatorowi pucharów

Tydzień później 27.02.2016 r. odbyła się II część Turnieju o Puchar Wójta Gminy Czarna lecz tym razem dla zawodników z rocznika 2004.
W turnieju udział wzięła niestety tylko jedna drużyna z Gminy Czarna, gdyż z zaproszenia niestety nie skorzystała drużyna Młodej Czarnovii. Gośćmi rozgrywek byli: dwie drużyny Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej, LKS Wolania Wola Rzędzińska, LKS Brzostowianka Brzostek, Rzemieślnik Pilzno. Podobnie jak w poprzednim turnieju system rozgrywek był identyczny czyli „każdy z każdym”.
Po wspaniałych, bardzo emocjonujących zmaganiach, a w szczególności meczu
Kamieniarz – Wolania, od którego praktycznie zależał końcowy układ tabeli. Gospodarze w wielkim stylu pokonali świetnie grającą w tym turnieju drużynę z Woli Rzędzińskiej, która do meczu z Kamieniarzem nie straciła ani jednej bramki, we wcześniejszych trzech konfrontacjach.
Wynikiem 5:1 zakończyło się spotkanie, które sprawiło ogromną radość zawodnikom, ale również kibicom obserwującym wszystko z trybuny.
Klasyfikacja końcowa turnieju wyglądała następująco:
I miejsce LKS Kamieniarz Golemki w składzie: K. Dybaś, J. Kolak, O. Kutrzuba,
  G. Brygoła, M. Wypiór, K. Oleksy, J. Kasprzk, J. Janus, K. Ćwik, K. Poproch, G. Kolak
II miejsce LKS Rzemieślnik Pilzno w składzie: K. Kędzior, M. Chmura, P. Chmura,
   B. Czyjt, P. Gągała, A. Balasa, R. Labak, B. Czarnawski
III miejsce LKS Wolania Wola Rzędzińska w składzie: W. Wałaszek, B. Rębacz, R. Budzik, J. Siedlik, M. Rolewicz, D. Mikoś, A. Ciochoń, D. Ciężadło, K. Kaczówka
IV miejsce Tarnowska Akademia Piłkarska I w składzie: J. Wachowicz, D. Fronk, D. Hałun, M. Krawczyk, O. Soprych, J. Chrzanowski, S. Kowalski, K. Hariza Bennour
V miejsce Brzostowianka Brzostek w składzie: K. Krupka, K. Grygiel, M. Czajka,
  D. Przebięda, G. Cisoń, P. Krupka, K. Kola, Ł. Kowalski, O. Kosowski, K. Płaziak, B. Machaj
VI miejsce Tarnowska Akademia Piłkarska II w składzie: M. Tokarz, J. Płaczek, M. Oleksy, A. Kołodziej, J. Korpok
Statuetkę Najlepszego Zawodnika turnieju otrzymał jednogłośnie zawodnik Kamieniarza Golemki Krystian Poproch. Nagroda dla Króla Strzelców trafiła do zawodnika Wolanii Kamila Kaczówka, na którego koncie zanotowano 11 trafień. Najlepszym bramkarzem według trenerów okazał się zawodnik Rzemieślnika Karol Kędzior.

KAMIENIARZ WOLANIA TAP   I BRZOSTOWIANKA

TAP   II

RZEMIEŚLNIK PUNKTY BRAMKI MIEJSCE
KAMIEIARZ  - 5:1 2:1 2:0 4:0 0:0 13 13:2 I